Palove nože

Ručná výroba nožov ma fascinuje už takmer 10 rokov aj keď profesionálne sa jej venujem len dva. Prvé nože sa s tými dnešnými nedali porovnávať, ale v každom z nich som nechal kúsok seba a myslím, že mnohé robia majiteľom (zväčša obdarovaným) dodnes radosť. V momente, keď som nože, ako outdoorové tak aj kuchynské, začal predávať, uvedomil som si, že cestou k úspechu je používať najkvalitnejšie dostupné materiály, či už ide o oceľ alebo rúčku.

Dizajn, ktorý vás chytí za srdce

Postupne prešli, najmä kuchynské nože, sériou dizajnových zmien, ktorých úlohou bolo vyladiť funkčnosť a „krásnosť“ jednotlivých typov. Priebežne sa drobnými krôčikmi menili rúčky, lebo ergonómia a pohodlné držanie je základ, ale aj tvary čepelí, aby uspokojili nielen kuchárov, ale aj milovníkov elegancie a ladných kriviek. A tak dnes, som už s tými nožmi aj ja spokojný.

Malosériová výroba, ale aj nože na zakázku

Hoci väčšina našich nožov už nie je vyrezaná a vybrúsená flexou v dielni, ale vypálená laserom u nášho dodávateľa, stále ponúkame možnosť navrhnúť si kompletne nôž, od typu a výberu ocele (damaškové, uhlíkové či nerezové), cez farbu a materiál rúčky až po puzdro. To znamená, že ani najnáročnejší zákazník neodíde bez toho najlepšieho a najkrajšieho noža vyrobeného presne pre neho.